شکنندگی ناخن علت + تقویت و درمان شکنندگی ناخن به روش خانگی

شکنندگی ناخن

شکنندگی ناخن علت + تقویت و درمان شکنندگی ناخن به روش خانگی

مراقبت و نگهداری از ناخن ها برای اکثر افراد کاری سخت است مخصوصا برای خانم ها زمانی که به جهت زیبایی ناخن های طبیعی خود را بلند تر از حد معمول نگهدارند و آنها دچار ترک و شکستگی شوند موجب حس ناراحت کننده یاس و افسوس میشویم.قسمت اعظم ناخن ها از پروتئن ملکول بزرگی به نام کراتین تشکیل شده است و 10 الی 30 درصد از آب و سپس عناصری همچون روی آهن و کلسیم همچنین ساختمان ناخن انسان از چند قسمت به شرح ذیل تشکیل شده است:

صفحه ناخن: قسمت قابل مشاهده ناخن بر روی انگشتان دست و پا.

۲- ماتریکس: قسمت زیر کوتیکول که زیر پوست مخفی شده است و ناخن از آنجا رشد می کند.

۳- لانولا: قسمتی از ماتریکس که سفید رنگ و شبیه هلال ماه است و در ریشه ناخن قرار گرفته است.

۳- کوتیکول: پوست نازک ریشه ناخن که روی ناخن را می پوشاند.

۴- چین های ناخن: چین ها و فرو رفتگی های پوست که ناخن را دربرگرفته و در ۳ طرف آن را حمایت می کنند.

 

چرا ناخن ها میشکنند؟

علت عمده شکنندگی ناخن ها نهفته است در ایجاد خشکی و کمبود آب در ساختمان آنها که خود میتواند به دلایل گوناگونی از جمله 1-تماس با مواد شیمیایی و شوینده ها 2-قرار گرفتن دست ها و ناخن ها در معرض آب و هوا سرد 3-ژنتیک 4- تغذیه و …… باشد. همچنین شکستگی ناخن در زنان 40 سال به بالا به علت تغییرات هورمونی بیشتر دیده میشود. شکستگی مداوم ناخن ها میتواند حکایت از کم خونی نیز داشته باشد . به یاد داشته باشید داشتن یک لایه لاک بر روی ناخن ها میتواند مقاومت آنها را بیشتر کند ، اما استفاده از اسیتون برای پاک کردن لاک و یا لاکهای ارزان قیمت با حلالهای الکلی و چون اسیتون آنها را خشک و شکننده میکند.

 

یک درمان خانگی موثر در برای تقویت و درمان شکنندگی ناخن ها

در ادامه طرز تهیه یک لوسیون خانگی و موثر را برای درمان و تقویت ناخن های خشک و شکننده خواهیم خواند روغن زیتون به تقویت و انعطاف پذیری ناخن ها کمک میکند در واقعه چربی روغن زیتون دو مزیت برای ناخن ها دارد اول آنکه موجب انعطاف بیشتر آنها میشود و مقاومت ناخن را برابر فشارهای فیزیکی بالا میبرد ، همچنین رطوبت را در آنها حفظ کرده و از بروز خشکی جلوگیری میکند. همچنین ویتامین E برای ناخن ها بسیار مفید و مغذی است و جرو معدود عناصری است که از طریق پوست تا حدودی جذب میگردد.

مواد لازم جهت تهیه لوسیون:

1- یک فنجان روغن زیتون

2- یک عدد کپسول ویتامین E

 

طرز تهیه و استفاده لوسیون:

ابتدا رو غن زیتون را در ظرفی مناسب با شعله ملایم تا 60 درجه حرارت داده سپس آن را حد ولرم شدن بگذارید به آرامی خنک گردد. سپس محتویات مایع یک کپسول ویتامین E را به روغن زیتون اضافه و کمی هم زنید. اکنون لوسیون شما آماده است قبل از اینکه حرارت خود را از دست دهد ناخنهای خود را با ترکیب بدست آمده چندین بار پی در پی ماساژ دهید. پس از 15 دقیقه دستان خود را با کمک یک دستمال پاک کنید.

 

 

 

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *