Warning: Use of undefined constant ‘WP_ALLOW_REPAIR’ - assumed '‘WP_ALLOW_REPAIR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/banoyeirr/domains/banoyeirani.com/public_html/wp-config.php on line 108
رویه های مرجوع نمودن کالا | بانوی ایرانی

رویه های مرجوع نمودن کالا

اطمینان و رضایت مندی خریداران سرمایه بانوی ایرانی است،و مادر این مسیر میکوشیم تا هر سفارش در وضعیت مطلوب و ایده آلی به مشتری تسلیم گردد.با وجود این امر ممکن است خریداران محترم پس از خرید، با مشکلات و مسائلی مواجه گردند که در چنین مواردی سرویس هایی، تحت عنوان خدمات پس از فروش پیش بینی شده است. با توجه به گستردگی دسته های محصولات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی بانوی ایرانی، همه کالا هایی که می بایست از منظر فیزیکی سالم به دست خریدار برسد مانند:لوازم آرایشی و بهداشتی-کتاب و رسانه-کالاهای مصرفی-زیورآلات و بدلیجات-لوازم و وسائل تزئینی-لباس-لوازم شخصی برقی و غیر برقی دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی میباشند، و مشمول هفت روز مهلت تست و برگشت کالا نمی باشند.

همچنین محصولاتی که تحت عنوان هدیه از طرف بانوی ایرانی همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش مبلغ صفر ریال درج شده است،شامل هفت روز گارانتی برگشت نمی باشند.برای سایر سفارشاتی که نیاز به مهلت تست دارند، بانوی ایزانی یک هفته فرصت برای تعویض یا بازگشت منظور نموده است.

 

 

شرایط مرجوع نمودن کالا

 

استفاده از یک هفته گارانتی مرجوع نمودن کالا چه شرایطی را دارد؟

 

چنانچه کالا خریداری شده دچار نقص و یا مشکل فنی باشد:

– نقص و یا ایراد فنی باید حداکثر تا یک هفته بعد از دریافت کالا، به بانوی ایرانی اطلاع داده شود.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به بانوی ایرانی مرجوع شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– این گارانتی اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست مشتری از کالا ایجاد شود، را در بر نمیگیرد.استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) نیز شامل این ضمانت نمی‌شود.

 

– اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات مندرج در فروشگاه مغایرت داشته باشد.

– وجود مغایرت، باید یک روز  بعد از دریافت کالا، به بانوی ایرانی  از طریق تلفن، و یا ایمیل اطلاع داده شود.

– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل دیدن است، مثل رنگ،کد مدل یا مشخصات درج شده روی کارتن یا بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خریداران است و از آنجا که ممکن است در جزییات با کالای اصلی فرق داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود و از محصول استفاده نشده باشد.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به بانوی ایرانی برگشت شود.

– اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و بصری داشته باشد.

– آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر یک روز پس از دریافت سفارش، به بانوی ایرانی از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بازگردانده شود. و کارتن کالا مخدوش نشده  در شرایط ابتدایی باشد.

 

– اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

توجه تبصره الف: انصراف از خرید و درخواست بازگشت به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

توجه تبصره ب: از آنجا که بانوی ایرانی یک فروشگاه خرده فروشی آنلاین است،حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا مطعلق به مشتری یا همان مصرف کننده است(سفارش یک کالا به تعداد،مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق برگشت نمی شود).

 

– اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به بانوی ایرانی از طریق شماره تلفن های :۳۴۳۵۳۸۵۵-۰۲۶ و۳۴۳۲۹۰۳۸-۰۲۶ و۱۱۳۶۹۰۴-۰۹۳۹ اطلاع داده شود.

-چنانچه کالا از بانوی ایرانی خارج نگردیده است کل مبلغ بدون قید و شرط ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت به مشتری باز میگردد. و چنانچه کالا از بانوی ایرانی خارج شده باشد هزینه ارسال و خدمات و بسته بندی کسر و باقی مانده عودت داده میشود.(این شامل کالاهایی که تخفیف به صورت ارسال رایگان دارند نیز میگردد)

– اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را به بانوی ایرانی اطلاع دهد.

– با استناد به “توجه تبصره الف ” در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز   الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده  شوند، از شمول این بند خارج هستند.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود. و هرینه ارسال و بسته بندی اولیه نیز کسر میگردد.

 

– اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

– آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی  یک روز  پس از دریافت کالا، به بانوی ایرانی اطلاع داده شود.

– با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و باید از آن طریق و مقررات شرکت حامل پیگیری گردد.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات  و بسته بندی بانوی ایرانی کارتن با پاکت پستی نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به همراه بسته بندی کارتن و پاکت پستی اولیه خود به بانوی ایرانی بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به بانوی ایرانی ارسال شود.

– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به بانوی ایراتی بازگردانده شود.

 

توجه:

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت سی روز بصورت امانت نزد بانوی ایرانی در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت بانوی ایرانی در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی

– اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در وب‌سایت بانوی ایرانی، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب­‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و بانوی ایرانی مسئولیتی ایجاد نمی‌کند. همچنین بانوی ایرانی مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.

– درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت­‌های آن بر عهده مشتری است و  فروشگاه بانوی ایرانی در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.

– در صورت تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولیدکننده، بانوی ایرانی صرفاً هزینه کالا یا سرویس را مطابق فاکتور (حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور) به مشتری برمی‌گرداند. در این خصوص لازم است خریدار حداکثر ظرف سه روز مراتب را به بانوی ایرانی گزارش داده باشد.

– بانوی ایرانی نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و …) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

توجه: لوازم آرایشی و بهداشتی،و عطر و گوشواره و لباس به هیچ عنوان به علت رعایت مسائل بهداشتی قابل برگشت نمی باشند.تنها در صورت مغایرت با سفارش ثبت شده و مشخصات فنی مانند: رنگ-کد مدل در چهار چوب قوانین مربوط به مغایرت قابل تعویض با اصل سفارش می باشد.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش لوازم شخصی و بهداشت و مراقبت، لوازم بدنسازی و سنجش سلامت

 

– اطلاعات این محصولات صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده، نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و بانوی ایرانی مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.
– بانوی ایرانی مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
– درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از این محصولات یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت‌‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه بانوی ایرانی در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
– بانوی ایرانی نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده از این محصولات مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش پوشاک و کفش

– به دلیل رعایت نکات بهداشتی و شخصی و طبیعت خاص فروش اینگونه کالاها، این گروه شامل مهلت تست ۷ روزه نیستند. بنابراین برای استفاده از گارانتی سلامت فیزیکی یا تعویض سایز مشتری می‌پذیرد در اولین فرصت  و حداکثر تا ۶ ساعت پس از دریافت کالا، درخواست خود را با ذکر شماره پیگیری سفارش، به خدمات پس از فروش بانوی ایرانی اطلاع دهد.

–  درخواست تعویض سایز تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که کفش  یا پوشاک تنها پرو شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی پوشاک هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

 

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

 

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش  بانوی ایرانی جداً، خودداری کنید.

– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

– فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

– در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست سفارشی استفاده کنید.  لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست سفارشی به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست سفارشی با  ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

– اگر ساکن تهران  و یا کرج هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با بانوی ایرانی تماس بگیرید.

– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

– بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

استان البرز-کرج-بلوار امام خمینی (باغستان)-خیابان نهم شرقی شاهین ویلا پلاک۲۲ برج موج دریا ط اول واحد یک تجاری

 

 

 هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش بانوی ایرانی برسد، هزینه‌های ارسال به عهده شرکت است.

– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست  باید  همراه کالا  به شرکت بانوی ایرانی ارسال شود.

– در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان بانوی ایرانی، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 

– کارشناسان خدمات پس از فروش بانوی ایرانی ایرادهای اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان بانوی ایرانی تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ بانوی ایرانی بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، بانوی ایرانی تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

– اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و بانوی ایرانی در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

– پس از دریافت و پذیرش کالا توسط بانوی ایرانی، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین ۷۲ ساعت کاری زمان خواهد برد.

– کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و  کالاهای ارائه شده در سایت بانوی ایرانی هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین ۷۲ ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

– از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

– ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش بانوی ایرانی است.

 

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

 

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:
– با شماره تلفن ۳۴۳۵۳۸۵۵-۰۲۶ و  ۳۴۳۲۹۰۳۸-۰۲۶ تماس بگیرید.
– یا پیام خود را در صفحه “تماس با ما” با انتخاب موضوع خدمات مشتریان، ارسال کنید.

 

– یا به info@banoyeirani.com با ذکر شماره پیگیری سفارش، ایمیل بزنید.

 

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.

 

توجه مهم:هر زمان بسته به قوانین و یا سیاستهای فروش بانوی ایرانی ممکن است قوانین سایت در این خصوص دچار تغییرات گردد و قوانین جدید معتبر خواهد بود لذا کاربر موظف است همواره نسبت به بازبینی قوانین در سایت اقدام نمایید ملاک زمان ثبت سفارش و رجوع به قوانین معتبر در زمان سفارش گیری خواهد بود.